Rudens sezonui įsibėgėjant ir artėjant spalio mėnesiui, daugelis vairuotojų pradeda galvoti apie padangų keitimą. Padangų pasirinkimo galimybės rinkoje yra plačios – nuo naujų iki naudotų, įskaitant ir restauruotas padangas. Tačiau kaip atskirti restauruotas padangas ir ar jos yra pakankamai kokybiškos bei saugios?
Restauravimo metodai
Padangos gali būti restauruojamos dviem būdais:
Jei siekiate ilgaamžiškumo, verta žinoti, kad šaltuoju būdu restauruotos padangos paprastai yra kokybiškesnės. Šis metodas leidžia išsaugoti padangos karkaso technines savybes ir, priešingai nei karštasis būdas, gali būti naudojamas daugiau nei vieną kartą.
Saugumo klausimai
Nepaisant restauravimo būdo, atlikti testai rodo, kad restauruotos padangos ne visada gali prilygti naujoms padangoms. Pavyzdžiui, jos turi mažesnį sukibimą, ypač ant šlapio asfalto, kas gali padidinti avarijų riziką. Dėl to gali pailgėti stabdymo kelias ir padidėti slydimo pavojus, ypač staigiuose posūkiuose ar atliekant manevrus.
Restauruotų padangų kokybė ir kaina
Restauruotos padangos paprastai kainuoja mažiau nei naujos – dažnai apie 50 eurų už vienetą. Tačiau verta apsvarstyti, ar šis sutaupymas yra vertas galimos rizikos. Restauruotos padangos gali neatitikti jūsų automobilio specifikacijų, būti sunkiau subalansuojamos, o tai gali neigiamai paveikti automobilio stabilumą ir važiavimo kokybę. Be to, restauruotos padangos greičiau dėvisi.
Kaip atpažinti restauruotas padangas?
Svarbu žinoti, kad tam tikrose transporto priemonėse, pavyzdžiui, autobusuose ar sunkvežimiuose, restauruotų padangų montavimas yra draudžiamas. Motociklų padangos išvis nėra restauruojamos. Naujų padangų protektorius dažniausiai būna vientisas, vienodos spalvos su kordu, ir jos gali būti pažymėtos geltonomis ar žaliomis juostomis.
Galutinės rekomendacijos
Nors restauruotos padangos gali atrodyti patraukliai dėl mažesnės kainos, vairuotojai, kuriems svarbus saugumas, turėtų rimtai apsvarstyti naujų padangų įsigijimą.